Zakłady przemysłowe

Systemy automatyki są dziś standardem w większości firm przemysłowych. Jeśli automatyka ulegnie uszkodzeniu, następuje wstrzymanie produkcji. Może to doprowadzić firmę na skraj bankructwa.

DEHN chroni zakłady przemysłowe

Ochrona przepięciowa poprawia bezpieczeństwo funkcjonowania

Aby poprawić bezpieczeństwa funkcjonowania zakładu, należy zidentyfikować i zabezpieczyć wszystkie linie wychodzące poza budynek. Rysunek pokazuje przykładową instalację zasilającą i system transmisji danych realizowany poprzez sieć Profibus i Ethernet przemysłowy.

Przyszły prąd zwarciowy należy w szczególności uwzględnić w instalacji zasilającej. Skoordynowane ograniczniki przepięć typu 1 DEHNbloc Maxi S są badane za pomocą prądów zwarciowych do 100 kArms i dlatego idealnie nadają się do zastosowań przemysłowych. BLITZDUCTOR XT chroni linie transmisji danych nawet w przypadku bezpośredniego uderzenia pioruna.

Tworzenie wysp potencjałów

Poniższe informacje odnoszą się do sterowników PLC, interfejsów AS, czujników, siłowników i przegród Ex: przepięcia należy kompensować w urządzeniu  za pomocą wszystkich podłączonych przewodów (tworzenie wysp potencjałów). Ograniczniki przepięć, takie jak VNH, SPS Protector i DEHNrail modular, wykonują to zadanie po stronie zasilania.

DEHNconnect, DEHNpatch, BLITZDUCTOR XT lub ograniczniki przepięć do sieci Profibus DP, które potrafią kompensować przepięcia w przeciągu mikrosekund, mogą być wykorzystywane do ochrony linii transmisji danych. Stosowane wraz z układem połączeń wyrównawczych i instalacją uziemiającą pozwalają zapobiec przestojom i przerwom w pracy urządzeń.

Ochrona odgromowa i przepięciowa jest inwestycją, która szybko się zwraca.

DEHN chroni zakłady przemysłowe - przykładowa koncepcja ochrony

DEHN chroni przed przepięciami: dom, biuro, przemysł [1,3 MB] · DS 614