Your dashboard services.
Register to access all tools.

DEHN PPE - Personal Protective Equipment
Środki ochrony indywidualnej DEHNcare

Pasywna ochrona przed łukiem elektrycznym z wykorzystaniem środków ochrony indywidualnej DEHNcare

Wszyscy w branży są świadomi konieczności stosowania środków ochrony indywidualnej (ŚOI). Powszechnie wiadomo, że zapewniają one niezawodną ochronę przed porażeniem elektrycznym. Jednak zwarcia łukowe, mimo że są mniej znane, są o wiele bardziej niebezpieczne. Powstają one bez ostrzeżenia, niosąc ze sobą wybuchową falę ciśnienia i osiągając temperatury ponad 10.000°C.

ŚOI pomagają zminimalizować, a nawet zapobiegać urazom zagrażającym życiu. Kompletny zestaw ochronny składa się z kurtki i spodni lub płaszcza, rękawic, butów ochronnych i nakrycia głowy wraz z przyłbicą. Wszystkie materiały muszą być niepalne i żaroodporne, powinny izolować i nie pozostawiać odkrytej skóry.

Pamiętaj: niewygodna i źle dopasowana odzież ochronna sama w sobie stanowi potencjalne zagrożenie. Odzież ochronna powinna być dobrze dopasowana i wygodna, dzięki czemu zapobiega wypadkom.

Środki ochrony indywidualnej odporne na działanie łuku elektrycznego

Środki ochrony indywidualnej DEHNcare

Wszystkie elementy odzieży są odporne na działanie łuku elektrycznego (badanie w komorze probierczej zgodnie z normą IEC 61482-1-2) i zostały certyfikowane zgodnie z dyrektywą 89/686/EWG.

Powrót na górę