Your dashboard services.
Register to access all tools.

Production Facilities Office
Rozwiązania techniczne

Rozwiązania techniczne w pigułce

Wysokiej jakości, łatwe w montażu i praktyczne produkty, które zawsze spełniają wymagania najnowszych norm - to siła napędowa ciągłego rozwoju naszych produktów.

W naszym katalogu produktów znajdziesz różne symbole oznaczające zastosowane rozwiązania techniczne.

Ograniczniki w instalacjach zasilających

Technika iskiernikowa RAC

Technika iskiernikowa RAC (Rapid Arc Control - szybka kontrola łuku) ogranicza sieciowy prąd następczy.

To oznacza:

 • Szybkie wytworzenie maksymalnego przeciwnapięcia, które niezwłocznie ogranicza ewentualny sieciowe prądy następcze
  Bezpieczniki zamontowane przed ogranicznikiem są minimalnie obciążone ze względu na zmniejszoną całkę przepuszczoną. Bezpieczniki 32A gG (do 25 kArms) nie zadziałają, co znacznie poprawia niezawodność instalacji.
  Szybka redukcja sieciowego prądu następczego zmniejsza obciążenie ogranicznika i wydłuża jego okres eksploatacji.
 • Szybkie stłumienie zakłócenia / udaru piorunowego
  Dzięki temu zmniejsza się obciążenie energią urządzeń końcowych zamontowanych za ogranicznikiem przepięć, wydłużając w ten sposób ich trwałość użytkową. Koszty operatora są mniejsze, ponieważ rzadziej zachodzi konieczność naprawy usterek, a urządzenia nie muszą być często wymieniane.

Technika ACI

Technika ACI (Advanced Circuit Interruption, zaawansowane przerwanie obwodu) - najwyższy poziom bezpieczeństwa urządzeń i niezawodności instalacji elektrycznej.

 

Zintegrowana kombinacja przełącznika i iskiernika eliminuje potrzebę stosowania dobezpieczenia. Zaleta: eliminujesz ewentualne błędy konfiguracyjne podczas doboru wartości bezpiecznika.

 

Odporność na przepięcia przejściowe (TOV) i brak prądu upływu oznacza większą wytrzymałość. Mniejszy przekrój przewodów przyłączeniowych oznacza łatwiejszy montaż.

Wbudowany bezpiecznik (CI - Circuit Interruption, Fuse Integrated)

Ograniczniki przepięć oznaczone tym symbolem posiadają wbudowany bezpiecznik.

To oznacza:

 • oszczędność miejsca,
 • niższe koszty montażu,
 • skrócenie czasu montażu,
 • krótsze kable połączeniowe.

Wbudowany bezpiecznik występuje w produktach z rodziny DEHNvenCI, DEHNbloc Maxi S, DEHNguard … CI oraz V(A) NH.

Funkcja falochronu (WBF - Wave Breaker Function)

Wytrzymały ogranicznik iskiernikowy typu 1 - podobnie jak falochron - ucina energię udaru do znacznie niższego poziomu. Chroni to instalację elektryczną i ograniczniki typu 2 i 3 zainstalowane za ogranicznikiem typu 1, wydłużając okres ich eksploatacji.

Rozłączenie obwodu prądu stałego (DCD - Direct Current Disconnection)

W przypadku stosowania ograniczników przepięć w instalacjach prądu stałego, gdzie nie występuje przejście przez zero, także należy zapewnić awaryjne rozłączenie.

Technika DCD działa jak klin, który niezawodnie przerywa prąd stały, a tym samym zapobiega pożarom spowodowanym przez łuki przełączające DC. Ten symbol można znaleźć na wszystkich produktach z rodziny DEHNguard SE DC.

Ograniczniki w systemach teleinformatycznych

actiVsense

Ten symbol można znaleźć na uniwersalnych ogranicznikach kombinowanych. Ograniczniki z układem actiVsense automatycznie wykrywają napięcie sygnału i dostosowują do niego napięciowy poziom ochrony w zakresie napięć do 180 V.

Ta elastyczność umożliwia użycie ogranicznika w różnych interfejsach, a podłączone urządzenia i instalacje mają zapewnioną optymalną ochronę.

Kompaktowa ochrona 3w1

Ten symbol mówi o tym, że za pomocą jednego urządzenia chronione są aż 3 interfejsy.

To oznacza:

 • oszczędność miejsca,
 • szybszy montaż,
 • niższe koszty montażu.

LifeCheck

LifeCheck w sposób ciągły monitoruje stan ogranicznika przepięć. Wykrywa obciążenia elektryczne i termiczne na elementach zabezpieczających i niezawodnie informuje o ewentualnych usterkach.

Powrót na górę