Your dashboard services.
Register to access all tools.

DEHN protects the windenergy
DEHN chroni elektrownie wiatrowe

Ochrona przed skutkami wyładowań bezpośrednich i przepięć

Ze względu na swoją wysokość, złożoną konstrukcję i dużą powierzchnię elektrownie wiatrowe są szczególnie narażone na wyładowania atmosferyczne.

Ponieważ w większości przypadków uderzenia piorunów i przepięcia powodują ogromne straty finansowe, turbiny wiatrowe wymagają ochrony. Głównym celem jest zapobieganie uszkodzeniom płatów wirnika, łożysk i układów elektrycznych. Stała dostępność jest istotną kwestią w funkcjonowaniu lądowych i morskich elektrowni wiatrowych.

DEHN Twoim silnym partnerem - wszystko z jednego źródła

DEHN posiada ponad 25-letnie doświadczenie w ochronie elektrowni wiatrowych. Chętnie pomożemy Ci stworzyć kompletną i kompleksową koncepcję ochrony elektrowni wiatrowej - uzyskaj wszystkie produkty do ochrony instalacji z jednego źródła.

Sprzęt bezpieczeństwa DEHN

 

Chroń instalację - za pomocą zaawansowanemu technicznie systemowi ochrony DEHNshort masz pełną kontrolę nad łukiem elektrycznym i możesz ograniczyć przestoje do minimum.

 

Chroń pracowników - zapewnisz im bezpieczeństwo, zapewniając optymalne środki ochrony indywidualnej DEHNcare oraz sprzęt bezpieczeństwa do pracy pod napięciem.

Ochrona przed łukiem elektrycznym = dostępność instalacji

DEHNshort, system ochrony przed łukiem elektrycznym, zapewnia niezawodną ochronę szaf rozdzielczych do 110 kA - 690 V. Modułowy system jest skonfigurowany indywidualnie pod kątem konkretnej rozdzielnicy. Dzięki możliwości gaszenia łuku elektrycznego w czasie zaledwie kilku milisekund jest to jeden z najszybszych systemów ochrony na rynku.

Najczęstsze przyczyny powstawania łuku elektrycznego:

  • błędy popełniane podczas wykonywania prac w rozdzielnicy
  • zanieczyszczenia
  • ciała obce (np. pozostawione narzędzie)
  • przedostanie się zwierząt do wnętrza rozdzielnicy.

Oznacza to, że ryzyko istnieje zawsze, nawet w przypadku najnowocześniejszych rozdzielnic.

System ochrony przed łukiem elektrycznym zapewnia bezpieczeństwo i najwyższą możliwą dostępność systemu.

Bezpieczne prace utrzymaniowe

Praca przy instalacjach elektrycznych jest niezwykle wymagająca. Twoi pracownicy muszą być przez cały czas bardzo skoncentrowani i ostrożni.

Środki ochrony indywidualnej pomagają zapobiegać obrażeniom zagrażającym życiu. Kompletny zestaw odzieży ochronnej składa się z kurtki, spodni, rękawic, butów ochronnych oraz kasku z przyłbicą. Każdy element odzieży ochronnej musi być odporny na działanie wysokich temperatur i płomieni, powinien też izolować i całkowicie zakrywać skórę.

Wyposaż swoich pracowników w środki, które zapewnią im najlepszą możliwą ochronę przed łukiem elektrycznym.

Powrót na górę