Your dashboard services.
Register to access all tools.

DEHNmonitor PQ - Visualisierung der Messdaten im Niederspannungsnetz
DEHNrecord SD

Inteligentny. Zgodny z normami. Wielofunkcyjny.

DEHNrecord Smart Device (SD) to wielofunkcyjne urządzenie pomiarowo-analityczne do monitorowania jakości energii w instalacjach niskiego napięcia. Umożliwia wczesną identyfikację tendencji i problemów, aby w dłuższej perspektywie zapobiec uszkodzeniom i zakłóceniom. Urządzenie mierzy parametry zgodnie z normą EN 50160.

 

Pomiary, badania i monitoring za pomocą analizatora DEHNrecord SD

​​​​​​

 • pomiar jakości napięcia zgodnie z klasą A – certyfikacja według IEC 61000-4-30
 • komunikaty zdarzeń przy przekroczeniu wartości granicznych zgodnie z normą EN 50160 oraz określonych indywidualnie
 • pomiar przepięć o częstotliwości sieciowej zgodnie z EN 50550 oraz zapadów i przerw w zasilaniu
 • pomiar profilu obciążenia i mocy
 • elastyczna komunikacja poprzez interfejs ethernetowy RJ45 (protokół Modbus TCP/IP i MQTT 3.1)
 • efektywna obsługa danych poprzez przetwarzanie brzegowe (edge computing)
 • zintegrowane, dowolnie konfigurowalne cyfrowe wejścia i wyjścia
 • zalety montażowe dzięki dopasowanemu połączeniu z ogranicznikami przepięć za pomocą szyny grzebieniowej

Wczesne wykrywanie usterek i zakłóceń dzięki DEHNrecord SD

Dzięki zastosowaniu analizatora DEHNrecord SD pomiar wszystkich istotnych parametrów jest niezwykle prosty. Spełnione są wymagania odpowiednich norm.

 

 

1 - zasilanie 230 V AC lub 24 V DC; dopasowane połączenie z ogranicznikami przepięć za pomocą szyny grzebieniowej, nie wymaga osobnego okablowania lub dobezpieczenia

2 - wskaźnik stanu LED

3 - komunikacja przez interfejs ethernetowy RJ45 z protokołem Modbus TCP/IP i MQTT 3.1

4 - parametryzacja przez Internet

5 - kompaktowa obudowa o szerokości 5 modułów DIN

6 - montaż na szynie DIN

7 - przyłącza wejść i wyjść cyfrowych

8 - przyłącza cewek prądowych do pomiaru profilu obciążenia i mocy

 • Jakość zasilania dzięki rozwiązaniom firmy DEHN

  Koncerny, małe przedsiębiorstwa, gospodarstwa domowe – zaopatrzenie w energię elektryczną jest istotne dla wszystkich.

  Aby sieci energetyczne funkcjonowały niezawodnie i bezproblemowo, jakość energii elektrycznej, jakość zasilania musi być odpowiednia. Jednak sieci energetyczne stają się coraz bardziej podatne na awarie. Przede wszystkim jest to spowodowane rosnącą liczbą rozproszonych systemów wytwarzania i nieliniowych odbiorników energii.

  Rośnie też liczba wrażliwego sprzętu elektronicznego. Gwałtownie rosnąca liczba odbiorników nieliniowych, takich jak przemienniki częstotliwości, falowniki, zasilacze, oświetlenie uliczne LED, a także pojazdy elektryczne, powoduje znaczne harmoniczne w sieci.

  Podstawowym przedmiotem działalności przedsiębiorstwa energetycznego lub operatora sieci dystrybucyjnej jest niezawodne dostarczanie użytkownikom energii o odpowiedniej jakości. W tym celu niezbędne jest wykorzystanie urządzeń do pomiaru jakości energii, które dostarczą przydatnych informacji. Firma DEHN opracowała wielofunkcyjne urządzenie pomiarowo-analityczne wykonujące pomiary zgodnie z klasą A. Dzięki powszechnemu montażowi analizatora DEHNrecord SD w instalacji niskiego napięcia możliwe jest zastosowanie prostego i umożliwiającego przyszłą modernizację monitoringu, zakłócenia i usterki są szybko identyfikowane oraz gromadzona jest dokumentacja, która może posłużyć do celów dowodowych w sądzie w przypadku wystąpienia strat.

 • Monitoring jakości zasilania zgodnie z EN 50160

  DEHNrecord SD można odpowiednio skonfigurować za pomocą zintegrowanego serwera WWW lub platformy DEHNmonitor PQ.

  Norma EN 50160 "Parametry napięcia zasilającego w publicznych sieciach elektroenergetycznych" definiuje i określa kluczowe parametry napięcia zasilającego w punkcie przyłączenia do sieci w normalnych warunkach roboczych.

  Parametry napięcia zasilającego są określone dla częstotliwości, wielkości, kształtu przebiegu i asymetrii napięcia. Podczas normalnej pracy sieci wahania obciążenia, zakłócenia i awarie takie jak zwarcia, skutkują zmianą parametrów. Mierząc wszystkie istotne parametry, DEHNrecord SD umożliwia zastosowanie prostego i umożliwiającego przyszłą modernizację monitoringu, dzięki czemu zakłócenia i usterki są szybko identyfikowane.

DEHNrecord SD – imponująca koncepcja urządzenia

Inteligentne łączenie

Wielofunkcyjne urządzenie pomiarowo-analityczne DEHNrecord SD niezawodnie identyfikuje usterki, zgodnie z wymaganiami norm, a nawet w szerszym zakresie, i może być łatwo i szybko połączone z ogranicznikami przepięć w dogodnym miejscu montażu do pomiarów stacjonarnych.

Połączenie realizowane jest za pomocą szyny grzebieniowej, nie wymaga osobnego okablowania lub dobezpieczenia. Ograniczniki przepięć o szerokości 3 modułów DIN w układzie TN-C i 4 modułów w układzie TN-S i TT można przyłączyć bezpośrednio. Przykładowymi produktami są DEHNventil M2, DEHNshield i DEHNguard ACI.

Katalog online

Powrót na górę