Your dashboard services.
Register to access all tools.

DEHN schützt GSM-R Systeme vor Blitzschäden
DEHN chroni system GSM-R

Ochrona odgromowa systemu nadawczo-odbiorczego GSM-R (kolejowa sieć GSM)

Optymalny zasięg radiowy dzięki niezawodności systemu telekomunikacyjnego

 

GSM-R to skrót od „Global System for Mobile Communications - Railway” (Kolejowa Sieć GSM) i jest kluczowym systemem komunikacji i transmisji danych stosowanym w ETCS (European Train Control System, europejski system sterowania pociągiem).

Większość masztów radiowych GSM-R znajduje się w wyeksponowanych miejscach wzdłuż torów kolejowych, aby zapewnić optymalne pokrycie sygnałem radiowym i dobry zasięg transmisji. W rezultacie ryzyko bezpośredniego uderzenia pioruna jest szczególnie wysokie. Dlatego też niezbędne jest zastosowanie profesjonalnej ochrony odgromowej i przepięciowej, aby zapewnić nieprzerwane funkcjonowanie systemu telekomunikacyjnego.

Firmy ubezpieczeniowe i eksperci uważają, iż uwzględnienie środków ochrony odgromowej i przepięciowej podczas projektowania i montażu urządzeń telekomunikacji mobilnej jest integralną częścią systemu ochrony ludzi i mienia.

Firma DEHN – jako ekspert w dziedzinie ochrony odgromowej i przepięciowej – dysponuje wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu udanych rozwiązań dla obiektów telekomunikacji mobilnej. Asortyment obejmuje elementy służące do uziemiania i wyrównywania potencjałów, a także produkty do ochrony odgromowej i przepięciowej.

DEHN zapewnia wsparcie dla wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego: projektantów, operatorów, dostawców rozwiązań technicznych i elektryków.

 

Zalety rozwiązań DEHN do ochrony systemu telekomunikacyjnego GSM-R:

  • ochrona zdrowia i życia ludzkiego
  • maksymalna dostępność sieci telekomunikacyjnej
  • ochrona urządzeń i elementów systemu
  • optymalne wsparcie wszystkich osób zaangażowanych w działania na kolei
Powrót na górę