Budynki mieszkalne

Chroń swoje mienie w budynkach mieszkalnych

DEHN chroni budynki mieszkalne

We współczesnych gospodarstwach domowych urządzenia i instalacje elektryczne ułatwiają życie:

  • sprzęt radiowo-telewizyjny, anteny satelitarne,
  • kuchenki elektryczne, zmywarki, suszarki, lodówki / zamrażarki, ekspresy do kawy, itd.
  • laptopy / komputery stacjonarne / tablety, drukarki, smartfony, itd.
  • instalacje ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji

Samo ubezpieczenie to za mało

Przepięcia mogą uszkodzić lub całkowicie zniszczyć te urządzenia, powodując straty finansowe wartości nawet kilku(nastu) tysięcy złotych. Dodatkowo przepięcia często powodują szkody niematerialne, takie jak utrata danych (zdjęcia, pliki wideo lub pliki muzyczne). Konsekwencje przepięć są również nieprzyjemne, gdy ogrzewanie, żaluzje lub oświetlenie nie działają z powodu uszkodzonych sterowników. Nawet jeśli ubezpieczenie mieszkanie zaspokoi roszczenia z tytułu strat materialnych, dane zostaną utracone na zawsze. Postępowanie likwidacyjne i naprawa / wymiana uszkodzonych urządzeń zajmują cenny czas i powodują zdenerowanie. Dlatego konieczne jest zastosowanie środków ochrony przed przepięciami.

Krok pierwszy: ochrona instalacji

Pierwszym krokiem jest identyfikacja wszystkich linii wchodzących do budynku i z niego wychodzących: zasilanie,  linie telefoniczne, linie sygnałowe (telewizja napowietrzna, kablowa, satelitarna, itd.), przyłącza do instalacji fotowoltaicznej, itd.

W budynkach mieszkalnych liczniki i rozdzielnice elektryczne zwykle umieszczone są w jednej obudowie. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie dostępny w różnych wersjach ogranicznik przepięć DEHNshield, który skutecznie ochroni zarówno instalację, jak i urządzenia końcowe, od strony zasilania - nawet w przypadku bezpośredniego uderzenia pioruna. Do ochrony linii telefonicznej (DSL lub ISDN) można użyć ogranicznika DEHNbox, który zapewni bezpieczne działanie routera DSL. Ograniczniki przepięć DEHNrail i BLITZDUCTOR XT posłużą do ochrony kontrolera instalacji grzewczej, który często znajduje się w piwnicy.

Jeśli występują kolejne rozdzielnice, należy zainstalować ograniczniki przepięć DEHNguard.

Krok drugi: ochrona urządzeń końcowych

Kolejnym krokiem jest ochrona wszystkich urządzeń końcowych zasilanych przez różne instalacje zasilające. W ty, celu należy zainstalować ograniczniki przepięć w miejscu przyłączenia zasilania. Dotyczy to urządzeń końcowych takich jak telewizor, odtwarzacz wideo, sprzęt muzyczny, jak również system alarmowy czy instalacja monitoringu. Wzmacniacze antenowe można chronić za pomocą ogranicznika przepięć DEHNgate.

Kaskadowe zastosowanie ograniczników przepięć zapobiega uszkodzeniom i jest tańsze, niż myślisz.DEHN chroni budynki mieszkalne - przykładowa koncepcja ochrony

DEHN chroni przed przepięciami: dom, biuro, przemysł [1,3 MB] · DS 614