Statywy
do iglic i masztów odgromowych

Zmniejsz nakłady pracy ludzkiej i oszczędzaj czas dzięki naszym statywom na trzech i czterech nogach.

Rozstaw statyw szybko, bezpiecznie i za pomocą tylko jednego narzędzia!
Asortyment elementów zewnętrznej ochrony odgromowej uzupełniły teraz statywy na trzech i czterech nogach do iglic i masztów odgromowych. Ich montaż jest możliwy za pomocą tylko jednego narzędzia i przy udziale tylko jednej osoby. Dzięki temu czas montażu można skrócić aż o 40% w porównaniu do wcześniejszej wersji statywów. Szybszy i łatwiejszy montaż jest możliwy dzięki zastosowaniu systemu rozsuwanych segmentów z mechanizmem ich blokowania po rozsunięciu oraz wstępnie zamontowanych podpórek i ich płynnej regulacji.

Zaoszczędź 40% czasu przy montażu statywów

Zestaw wsporników (szpilek) umieszczonych w betonowych podstawach zapewnia stabilne mocowanie masztu. Odrębne skompletowane zestawy przeznaczone są do statywów na trzech i czterech nogach.

Obydwa rodzaje statywów umożliwiają montaż:

  • masztów (Ø 40 mm),
  • rur wsporczych DEHNiso Combi z iglicą odgromową / masztem odgromowym,
  • rur wsporczych HVI (Ø 50 mm) z przewodami HVI wewnątrz lub na zewnątrz rury wsporczej.

Wersje statywów na trzech i czterech nogach

107390 

Statyw na trzech nogach, mały

składany z gniazdem montażowym do rury ⌀40/50mm, promień 680 mm, stal nierdzewna

Add  Details

107391 

Statyw na trzech nogach, duży

składany z gniazdem montażowym do rury ⌀40/50mm, promień 1330 mm, stal nierdzewna

Add  Details

107490 

Statyw na czterech nogach, mały

składany z gniazdem montażowym do rury ⌀40/50mm, promień 680 mm, stal nierdzewna

Add  Details

107491 

Statyw na czterech nogach, duży

składany z gniazdem montażowym do rury ⌀40/50mm, promień 1330 mm, stal nierdzewna

Add  Details

Zalety w skrócie

Szybki i łatwy montaż

 

Wstępnie zmontowane śruby, zaciski i haki mocujące pozwalają oszczędzić cenny czas. Nie ma potrzeby wcześniejszego odkręcenia nakrętek i śrub, więc nie ma obawy, że zgubią się w trakcie montażu. Dzięki temu można pracować w rękawiczkach, gdy jest zimno.

Płynna i prosta regulacja

 

Jedna osoba może samodzielnie wypoziomować statyw. Poziomicę umieszcza się na statywie. Monter zmienia wysokość, przesuwając punkty narożne / łącznik KS, i w ten sposób odpowiednio dostosowuje ją do nachylenia dachu.

Jedno narzędzie

 

Klucz w rozmiarze 13 mm pasuje do wszystkich połączeń śrubowych, więc nie trzeba zmieniać narzędzi stosowanych do montażu ani przenosić ich na dach. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, wagę przenoszonych narzędzi i wysiłek podczas transportu.

 

Kompaktowe opakowanie

 

Statywy dostarczane są w formie zmontowanej. Dzięki temu możliwa jest oszczędność miejsca podczas transportu, zmniejsza się ilość odpadów opakowaniowych i koszty utylizacji.

 

 

 

Minimalizacja ryzyka obrażeń

 

Zastosowany system rur nie posiada ostrych krawędzi. Dzięki temu praca jest bezpieczniejsza, ponieważ można uniknąć skaleczeń i urazów dłoni.

 

 

Możliwość przyłączenia do 6 przewodów

 

Bezpośrednio na statywie prąd piorunowy może zostać rozdzielony na kilka przewodów. Dwa przewody są połączone z istniejącą podwójną płytką dociskową. Przy zastosowaniu dwóch dodatkowych podwójnych płytek dociskowych możliwa jest rozbudowa konstrukcji do maksymalnie sześciu przewodów. Dzięki temu można zoptymalizować rozwiązanie pod względem techniczno-ekonomicznym.

Nierzucający się w oczy

 

Dzięki wąskim podpórkom statywy są prawie niewidoczne. Harmonijnie wtapiają się w otoczenie i jednocześnie redukują odbicia i odblaski światła słonecznego.

Proste osadzanie rur wsporczych w gniezdzie montażowym

Wykorzystując wycięcie w gnieździe montażowym, można w łatwy sposób zamocować rurę wsporczą. Dzięki temu można oszczędzić czas poświęcony na montaż i jednocześnie zminimalizować ryzyko wypadków.

Wspornik masztu na wysokości dosiężnej

 

Nawet w przypadku dużych statywów wspornik masztu jest łatwo dostępny na wysokości dosiężnej. Do montażu nie są potrzebne żadne podwyższenia, takie jak drabiny lub stopnie. Montaż może być wykonany bezpiecznie i łatwo przez jedną osobę.

 

Akcesoria do statywów na trzech i czterech nogach

Zestaw adapterów

W przypadku masztu 40 mm wymagany jest adapter (dwa półpierścienie) pozwalający zwiększyć średnicę do50 mm i umożliwić montaż w gnieździe statywu.

 

 

Więcej nt. zestawu adapterów

Zestaw wsporników w betonowej podstawie

Do regulacji kąta nachylenia wymagane są akcesoria. Liczba wymaganych zestawów wsporników osadzonych w betonowej podstawie zależy od kąta nachylenia i systemu. Więcej informacji można znaleźć w instrukcji montażowej.

 

Więcej nt. zestawu wsporników w betonowej podstawie

Do pobrania

Flyer Nowe statywy na trzech i czterech nogach do masztów odgromowych i rur wsporczych Szybki i bezpieczny montaż za pomocą tylko jednego narzędzia .pdf 3.9 MB

Teleskopowe maszty odgromowe

Wygodne w transporcie – bezpieczne i szybkie w montażu

Teleskopowe maszty odgromowe nie potrzebują dużo miejsca do przechowywania, są wygodne w transporcie oraz szybkie i łatwe w montażu. Krótsze maszty i wbudowany mechanizm blokujący mogą również znacznie zmniejszyć ryzyko powstania obrażeń: niebezpieczeństwo przewrócenia się masztu podczas montażu jest znacznie mniejsze. Mechanizm blokujący automatycznie unieruchamia poszczególne segmenty masztu. Zapobiega to niekontrolowanemu cofaniu się segmentów po ich rozsunięciu.

Folder produktowy Poradnik doboru