Your dashboard services.
Register to access all tools.

Ochrona przepięciowa domów wielorodzinnych wyposażonych w zewnętrzne urządzenie piorunochronne (LPS)

Ograniczniki przepięć chronią instalacje i urządzenia elektryczne / elektroniczne przed uszkodzeniami spowodowanymi przez zbyt wysokie napięcia. Niebezpieczna energia jest stopniowo rozkładana do poziomu odpowiadającego znamionowemu napięciu udarowemu.

Należy pamiętać, że odpowiednie ograniczniki muszą być skoordynowane energetycznie, aby zapewnić współdziałanie poszczególnych stopni ochrony.

Polecane produkty

DEHN protects multi-family dwellings Sicherheitstechnik TV-Anschluss Energieversorgung Hausanschluss Energieversorgung Hausanschluss TV-Anschluss Home-Office Wärmepumpe Telefon- / Internetanschluss Smart Home Energieversorgung Hausanschluss Elektrische Jalousie Sicherheitstechnik E-Mobility Photovoltaik

A - Zasilanie

Rozdzielnica główna

DEHNshield Basic: Na szyny DIN do 160 A. Ogranicznik przepięć montowany bezpośrednio na wejściu instalacji do budynku. Chroni instalację elektryczną w bezpośrednim sąsiedztwie.

Alternatywa

Rozdzielnica główna

DEHNventil: do ochrony instalacji zasilającej niskiego napięcia. Wielobiegunowy ogranicznik przepięć typu 1 + 2 na bazie iskiernika zgodnie z  EN 61643-11.

Podrozdzielnica

DEHNguard M: chroni przed przepięciami spowodowanymi przez sprzężenia indukcyjne, odległe wyładowania atmosferyczne i operacje łączeniowe.

Ochrona urządzeń końcowych

DEHNflex: Ogranicznik przepięć typu 3 DEHNflex jest montowany bezpośrednio przy urządzeniu końcowym. Możliwość montażu w korytkach kablowych, puszkach instalacyjnych oraz innych miejscach o ograniczonej przestrzeni.

B - Systemy informatyczne i telekomunikacyjne

Przyłącze telefoniczne / internetowe

DEHNbox TC 180: kombinowany ogranicznik przepięć chroniący w przypadku bezpośrednich uderzeń pioruna i przepięć.
Zapewnia ochronę liniom telefonicznym i DSL. Dzięki kompaktowej budowie można go szybko zamontować w nowych budynkach, jak również doposażyć w niego instalacje w istniejących budynkach.

C - Instalacja fotowoltaiczna

Falownik (inwerter)

Strona DC, jeśli dla 1 układu MPP jest zachowany odstęp separujący

DEHNcube YPV SCI 1000 1M: ogranicznik przepięć typu 2 zapewnia kompleksową ochronę instalacji fotowoltaicznej. Montaż bezpośrednio przed falownikiem. W przypadku, gdy przewód między instalacją PV a falownikiem jest dłuższy niż 10 metrów, na dachu wymagany jest kolejny ogranicznik przepięć. Do 1 układu MPP.

Falownik (inwerter)

Strona DC, jeśli dla 2 układów MPP jest zachowany odstęp separujący

DEHNcube YPV SCI 1000 2M: ogranicznik przepięć typu 2 zapewnia kompleksową ochronę instalacji fotowoltaicznej. Montaż bezpośrednio przed falownikiem. W przypadku, gdy przewód między instalacją PV a falownikiem jest dłuższy niż 10 metrów, na dachu wymagany jest kolejny ogranicznik przepięć. Do 2 układów MPP.

D - Rolety elektryczne

Rolety elektryczne

DEHNcord R: ogranicznik przepięć typu 2 chroniący elektryczne rolety weneckie. Plug-and-play: łatwy i szybki montaż urządzenia w formie adaptera.

E - Biuro domowe

Komputerowe stanowisko pracy

DEHNprotector LAN100: ogranicznik przepięć typu 3 chroni zarówno od strony linii zasilającej, jak również od strony sygnałowej (sieć komputerowa). Skutecznie chroni routery DSL oraz stacje robocze.

F - Przyłącze telewizyjne i łącze szerokopasmowe

Łącze szerokopasmowe

DEHNgate GFF TV: ogranicznik przepięć ze złączem F do instalacji antenowych 75 Ω i łączy szerokopasmowych. Ogranicznik spełnia wymagania ekranowania klasy A zgodnie z EN 50083-2.

Odbiornik

DEHNprotector TV: chroni odbiorniki telewizyjne, radiowe i satelitarne zarówno od strony linii zasilającej, jak również od strony sygnałowej (instalacja antenowa).

G - Pompa ciepła

Zasilanie

DEHNrail: czterobiegunowy ogranicznik przepięć składający się z podstawy i modułu ochronnego do sieci 230 / 400; wersja FM posiada bezpotencjałowy zestyk przełączny.

Transmisja danych

Moduł ochronny BLITZDUCTOR: uniwersalne ograniczniki przepięć z wtykowym modułem ochronnym z rodziny BLITZDUCTOR chronią obwody pomiarowo-kontrolne, systemy magistralne i telekomunikacyjne.

Transmisja danych

Podstawa BLITZDUCTOR: uniwersalne ograniczniki przepięć z wtykowym modułem ochronnym z rodziny BLITZDUCTOR chronią obwody pomiarowo-kontrolne, systemy magistralne i telekomunikacyjne.

H - E-mobilność

Ładowarka ścienna / stacja ładowania

DEHNguard M: do ochrony słupowych i naściennych stacji ładowania pojazdów. Wielobiegunowy ogranicznik przepięć typu 2 składający się z podstawy i wtykowych modułów ochronnych.

I - Inteligentny dom

System KNX / EIB

BUStector: ogranicznik przepięć typu 2 zaprojektowany do stosowania w inteligentnym domu.

J - Systemy bezpieczeństwa

Oświetlenie LED

DEHNcord L 2P SN1860: ochrona oświetlenia LED. Ogranicznik przepięć do opraw o II klasie ochronności.

Kamera bezpieczeństwa

Uniwersalny ogranicznik przepięć do gigabitowych sieci Ethernet, Power over Ethernet (IEEE 802.3 zgodne z PoE++ / 4PPoE) i podobnych zastosowań w systemach okablowania strukturalnego aż do klasy E w budynkach i na zewnątrz w obudowie o stopniu ochrony IP66 nieprzepuszczającej kurzu i wody.

Powrót na górę