Your dashboard services.
Register to access all tools.

DEHNcord - Überspannungsschutz auf kleinstem Raum
DEHN chroni w ograniczonych przestrzeniach

DEHNcord 3P chroni ładowarki naścienne

Pojazdy elektryczne powinny być zawsze dostępne, a stacje ładowania tych pojazdów powinny działać bez zarzutu - tego wymaga nowoczesny transport. Dlatego też należy poważnie potraktować niebezpieczeństwo, jakie stwarzają przepięcia. Mogą one bowiem sparaliżować całą infrastrukturę ładowania i uszkodzić podłączone do niego pojazdy.

Byłaby to sytuacja daleka od ideału beztroskiej mobilności. Dlatego tak ważna jest ochrona przepięciowa systemów ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Niezawodna ochrona ładowarek naściennych (wall box)

Niniejszym film przedstawia więcej informacji nt. ochrony przepięciowej infrastruktury ładowania w domu jednorodzinnym.

Kompaktowy ogranicznik do wielu zastosowań

Prawdziwym wyzwaniem jest montaż ograniczników przepięć w często bardzo małych szafach rozdzielczych. Dotyczy to także puszek ściennych i wielu innych zastosowań.

Ograniczona przestrzeń często utrudnia montaż. W wielu przypadkach potrzebna jest dodatkowa szafa, co zwiększa koszty i psuje ogólny wygląd budynku.

Właśnie w takiej sytuacji sprawdza się DEHNcord 3P. Ten kompaktowy ogranicznik przepięć typu 2 i typu 3 spełnia wszystkie odpowiednie normy i zapewnia niezawodną ochronę.

Optymalne wykorzystanie ograniczonych przestrzeni

Oprócz montażu na szynie DIN ogranicznik ten może być montowany na ścianie w różnych pozycjach: pionowo, poziomo i pod różnymi kątami, co jest możliwe poprzez zróżnicowane rozmieszczenie otworów na śruby. Dzięki temu optymalnie można wykorzystać nawet najmniejsze przestrzenie.

Prosty i dogodny montaż

Technika wtykowa jest szczególnie praktyczna podczas montażu. Pozwala na szybkie i łatwe podłączenie ogranicznika DEHNcord 3P - równolegle lub szeregowo.

Zawsze na bieżąco dzięki zestykowi zdalnej sygnalizacji

Cechą szczególną ogranicznika tej wielkości jest zestyk zdalnej sygnalizacji. Przekazuje on stan ogranicznika bezpośrednio do jednostki sterującej w inteligentnym domu, do centrum sterowania zakładu energetycznego lub poprzez sprzężenie z sygnałem optycznym.

Mały, elastyczny, wszechstronny

DEHNcord 3P jest zawsze odpowiednim środkiem ochrony, również przy modernizacji instalacji, i można go stosować w sieciach TT i TN dzięki układowi połączeń "3+1".

1 Pomiar rezystancji izolacji pod napięciem do 500 V DC
Szybka i prosta kontrola obwodów

 

2 Do sieci w układzie TT i TN
Uniwersalne zastosowanie

 

3 Bezpotencjałowy zestyk zdalnej sygnalizacji
Informacja o stanie odległego ogranicznika

 

4 Optyczny wskaźnik stanu ogranicznika
Dobrze widoczny ze wszystkich stron

 

5 Zacisk wtykowy („push-in“)
Szybki montaż przewodów o przekroju do 6 mm2

 

6 Podłączenie szeregowe lub odgałęźne
Większa elastyczność montażu

 

7 Montaż na szynie TH35 lub na ścianie
W zależności od sytuacji w rozdzielnicy

Przykładowe zastosowania

Inteligentny słup (smart pole)

DEHNcord 3P schützt Smart Poles für Überspannungsschäden

Inteligentne oświetlenie, stacja ładująca, hotspot wifi, stacja pogodowa, pomiar indeksu UV i jakości powietrza… W inteligentnych miastach jest tak wiele możliwości. "Inteligentne słupy" to infrastruktura kluczowa, więc muszą być niezawodne.

Sieci kampusowe

DEHNcord 3P schützt Campus Netze

Optymalna ochrona infrastruktury sieciowej, optymalna ochrona małych komórek. Niezawodny zasięg radiowy w sieci kampusowej.

 

Budynki

DEHNcord 3P schützt die Luftwärmepumpe vor Überspannungsschäden

Zarówno w przypadku powietrznych pomp ciepła, jak i kuchenek elektrycznych ograniczona przestrzeń utrudnia zapewnienie spójnej ochrony przed przepięciami dla domowego sprzętu elektronicznego. Jednocześnie urządzenia stają się coraz droższe, więc jeśli ulegają awarii, klient bardzo się denerwuje.

Powrót na górę