Technologia ACI

Zapewnia niezawodną i długotrwałą ochronę przed przepięciami.

Urządzenia elektroniczne stały się integralną częścią naszego codziennego życia. A niezawodne instalacje zasilające są absolutnie niezbędne, szczególnie w przemyśle. Przepięcia w takim przypadku mają negatywny wpływ nie tylko na urządzenia: może dojść do awarii całej instalacji. W efekcie powstają znaczące szkody materialne w postaci strat operacyjnych, utraty danych i przerw w produkcji.

Wykorzystanie urządzeń elektronicznych w coraz większym zakresie potęguje jeszcze to ryzyko, gdyż w celu zaspokojenia potrzeb powstają coraz bardziej złożone sieci zasilania. Jednocześnie urządzenia elektroniczne stają się coraz bardziej kompaktowe. Dodatkowo są wrażliwsze na wahania w sieci energetycznej.

Aby chronić instalacje przed awariami tego typu stosuje się ograniczniki przepięć. Jednak użycie tego rozwiązania niesie ze sobą konieczność wbudowania dodatkowego, zewnętrznego bezpiecznika wstępnego. Zwiększając jednocześnie wykorzystanie i tak już ograniczonej przestrzeni w szafie rozdzielczej. Ponadto ze względu na zewnętrzny bezpiecznik wstępny trudno zachować przewidzianą w normie maksymalną długość okablowania na poziomie 0,5 m.

Nowo opracowana przez DEHN technologia ACI oferuje innowacyjne rozwiązanie wszystkich tych problemów. W naszych modułach ochronnych z ACI (Advanced Circuit Interruption) w ograniczniku wbudowana jest kombinacja przełącznika i iskiernika. Tym samym zewnętrzny bezpiecznik wstępny staje się zbędny. Dla użytkownika oznacza to: Więcej miejsca w szafie rozdzielczej, większą swobodę montażu i niezawodną ochronę instalacji. 

Do rodziny produktów ACI

ACI oznacza bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Nasza nowa technologia ACI eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego bezpiecznika wstępnego. Jest to możliwe dzięki kombinacji wyłącznika i iskiernika wewnątrz modułów ochronnych. Zapewnia niezbędną ochronę przepięciową, niczym z bezpiecznikiem wstępnym. Prąd zostaje przerwany, gdy tylko łuk dostanie się do komory gaszenia. Impuls przepięciowy biegnie tylko przez najwęższy punkt o zawsze wystarczających wymiarach.

Ponieważ proces ten jest szybszy niż w przypadku zwykłych bezpieczników, jeśli dojdzie do zwarcia podłączone przewody są poddawane znacznie mniejszym obciążeniom. Dlatego też przekrój przewodu można ograniczyć do 16 lub 6 mm2 CU, w zależności od typu ogranicznika. 

 

Wszystkie zalety w skrócie

DEHN Icon dimensionierungssicher

Pewne wymia­rowanie

Brak konieczności stosowania zewnętrznego bezpiecznika wstępnego. Tym samym znika ryzyko błędów w wymia­rowaniu. 

Icon Normgerecht

Zgodność z normami

Iskiernik i przełącznik są zintegrowane, dlatego jedna linia staje się wolna. Ułatwia to także zachowanie maksymalnej długości 0,5 m.

DEHN Icon platzsparend

Oszczędność miejsca

Wyelimino­wanie zewnętrznego bezpiecznika wstępnego oznacza więcej miejsca i swobody w szafie rozdzielczej.

DEHN Icon komfortabel

Wygoda

Więcej wolnej przestrzeni w szafie rozdzielczej i mniejsza liczba przewodów daje w efekcie bezpieczną i wygodną instalację.

DEHN Icon langlebig

Wytrzy­małość

Techniczne właściwości modułów ACI zapobiegają prądom upływu zapewniając długotrwałą ochronę instalacji.

DEHN Icon zuverlässig

Nieza­wodność

Moduły ACI są szczególnie trwałe i ograniczają czas przestoju instalacji – zapewniając maksymalną dostępność.

Spokojnie. Technologia DEHN ACI jest z Tobą na pokładzie.

Zapomnij o czasochłonnym wymiarowaniu bezpieczników wstępnych! Nasze ograniczniki typu 1 i typu 2 z technologią ACI są wyposażone w kombinację wyłącznika i iskiernika. Tym samym udało nam się ograniczyć możliwość popełnienia błędu, umożliwić elastyczny montaż i podnieść dostępność instalacji na nowy poziom. Tak właśnie rozumiemy rozwiązania w myśl hasła „Spokojna głowa z DEHN”.

 

Do pobrania

Więcej informacji na temat technologii ACI znajdziesz tutaj.

White Paper ACI technology An innovative device concept for SPDs .pdf 2.2 MB

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej technologii ACI?

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania dotyczące technologii ACI. Zadzwoń do nas pod numer +48 22 299-60-40 do 41 lub wyślij nam wiadomość e-mail. Czekamy na wiadomość od Ciebie!

[email protected]  tel. +48 22 299-60-40 do 41