Your dashboard services.
Register to access all tools.

Kolej railway bahn
Ochrona infrastruktury kolejowej - referencje

Projekty

Produkty firmy DEHN są stosowane w infrastrukturze kolejowej podczas wielu projektów budowlanych.
Oto kilka przykładów

DEHN chroni tunel kolejowy św. Gotarda

Niezawodna instalacja zasilająca jest niezbędna do bezpiecznego funkcjonowania tunelu. Rozciąga się ona na całej jego długości, głęboko wewnątrz góry, i musi być w stanie wytrzymać działanie prądów piorunowych i przepięć.

Ochronie podlega cała instalacja zasilająca 50 Hz - zarówno rozdzielnice główne, podrozdzielnice oraz 176 przejść poprzecznych.

Aby sprostać wysokim wymaganiom infrastruktury, wybrano skoordynowane energetycznie ograniczniki przepięć firmy DEHN.

DEHN chroni samoczynne systemy przejazdowe

PINTSCH BAMAG Antriebs- und Verkehrstechnik GmbH jest wiodącym producentem produktów bezpieczeństwa dla kolei i transportu wodnego. Dlatego też wysokie standardy bezpieczeństwa są dla firmy rzeczą naturalną.

Na całym świecie przejazdy kolejowe to newralgiczne punkty infrastruktury kolejowej. Ich ochrona oraz koordynacja ruchu drogowego i kolejowego wymagają maksymalnej niezawodności i prostoty obsługi przy zachowaniu niskich kosztów inwestycyjnych i utrzymania.

Aby zapewnić to również podczas burzy, firma PINTSCH BAMAG stosuje produkty firmy DEHN do ochrony swoich systemów sygnalizacji kolejowej.

DEHN chroni systemy sygnalizacji

Opracowano profesjonalną koncepcję ochrony dla linii dużych prędkości o długości 533 km łączącej metropolie Ankary i Stambułu, którą obsługują tureckie koleje państwowe TCDD.

Budynki, w których znajdują się systemy sterowania i sygnalizacji, zostały wyposażone w izolowane zewnętrzne urządzenia piorunochronne wraz z przewodami HVI, a same systemy sygnalizacji i sterowania oraz ich instalacja zasilająca zostały wyposażone w kompleksową ochronę przepięciową.

Szczególną uwagę zwrócono na ochronę zdalnie zasilanych elektronicznych obwodów nakładanych (EON), tj. zasilanych prądem o częstotliwości akustycznej.

Izolowane urządzenie piorunochronne wraz z przewodami HVI na budynkach kolejowych

Jeśli ważny jest wygląd, wymagane jest rozwiązanie ochrony, które można optymalnie zintegrować z architekturą. Izolowane urządzenie piorunochronne wraz z przewodami HVI zapewnia najlepszą ochronę i jest łatwy do modernizacji.

Technika: Przewód odprowadzający prąd piorunowy jest osłonięty izolacją i płaszczem półprzewodzącym. W przypadku przewodu HVI - w przeciwieństwie do przewodów izolowanych z ekranującym oplotem metalowym - nie ma niebezpieczeństwa wystąpienia indukowanych prądów o wysokiej energii.

Szczególna zaleta: dzięki zastosowaniu przewodow HVI można zapobiec niekontrolowanym przebiciom i wyładowaniom ślizgowym – prądy piorunowe są bezpiecznie odprowadzane do ziemi. Połączenia wyrównawcze są łatwe do skoordynowania i wdrożenia.

DEHN chroni ochotniczą straż pożarną

Ochotnicza straż pożarna podejmuje działania również na liniach kolejowych.

W przypadku zdarzeń w obszarze torów kolejowych, elektryczne napowietrzne linie jezdne pod napięciem 15.000 woltów stwarzają duże zagrożenie dla personelu ratowniczego. Dlatego ważne jest, aby podczas akcji ratowniczej zachować odległość co najmniej 1,5 m od elementów pod napięciem.

Wyłączenie odcinka napowietrznego przewodu jezdnego nie daje gwarancji, że napowietrzna linii jezdna została odłączona od napięcia. Dlatego strażacy z OSP w Beratzhausen używają urządzeń uziemiających i zwierających firmy DEHN do ochrony strażaków na miejscu zdarzenia.

Technika kolejowa - partnerzy

Firma DEHN od dziesięcioleci działa w wielu sektorach branży kolejowej. Naszym celem jest uczynić systemy i aplikacje bezpieczniejszymi i bardziej efektywnymi dla naszych klientów.

 • AREX WB Group
  AREX sp. z.o.o., Gdynia, Polska
 • BBR Verkehrstechnik
  BBR Verkehrstechnik GmbH, Braunschweig, Niemcy
 • ESA GRIMMA
  ESA Elektroschaltanlagen Grimma GmbH, Niemcy
 • Max Bögl
  Max Bögl Bauservice GmbH & Co. KG, Niemcy
 • SCHALTBAU PINTSCH ABEN
  PINTSCH ABEN B.V., Maarssen, Holandia
 • SCHALTBAU PINTSCH BAMAG
  PINTSCH BAMAG Antriebs- und Verkehrstechnik GmbH, Dinslaken, Niemcy
 • RPS Rail Power Systems
  Rail Power Systems GmbH, Monachium, Niemcy
 • SCHEIDT & BACHMANN
  Scheidt & Bachmann GmbH, Mönchengladbach, Niemcy
 • SIEMENS - Ingenuity for life
  Siemens Mobility GmbH, Braunschweig, Niemcy
 • SPITZKE
  SPITZKE SE, Großbeeren, Niemcy
 • STRABAG
  STRABAG Rail Fahrleitungen GmbH, Berlin, Niemcy
 • SBB CFF FFS
  SBB AG (Schweizerische Bundesbahnen), koleje państwowe, Szwajcaria
 • Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollari (TCDD)
  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollari (TCDD), koleje państwowe, Turcja

Wiele firm z branży kolejowej już zaufało zaawansowanym rozwiązaniom technicznym firmy DEHN. Oto kilka przykładów.

Powrót na górę