Your dashboard services.
Register to access all tools.

Filmy nt. produktów i ich stosowania

Tutaj prezentujemy filmy o naszych produktach i usługach. Odwiedź nasz kanał YouTube, aby zobaczyć więcej.

Ochrona przed przepięciami w instalacjach elektrycznych (Red/Line)

 • Thumbnail

  DEHNdetect: system pomiarowy prądów piorunowych

  Nowy system pomiarowy prądu piorunowego, który niezawodnie wykrywa zdarzenia piorunowe w celu uniknięcia kosztownych prac konserwacyjnych i długich przestojów. DEHNdetect rejestruje zarówno impulsy, jak i długie prądy udarowe i na bieżąco przekazuje aktualne dane za pośrednictwem wiadomości push bezpośrednio na smartfonie lub tablecie.

 • DEHNguard® SE H LI ze wskaźnikiem „Lifetime Indication”

  Ogranicznik przepięć DEHNguard® SE H LI typu 2 ze wskaźnikiem „Lifetime Indication” chroni instalacje o wysokich wymaganiach dostępności. Trójstopniowy wskaźnik na wczesnym etapie informuje, czy moduły zabezpieczające muszą zostać wymienione. Wielokrotnie użyty, ale nadal działający ogranicznik, można szybko zidentyfikować i wymienić bez dłuższej przerwy w obwodzie ochronnym.

 • Kombinowany ogranicznik przepięć DEHNventil® modular

  Urządzenia z modułowej rodziny DEHNventil® to połączenie bezpieczeństwa i innowacji. Ograniczniki DEHNventil zapewniają zarówno wyrównanie potencjałów oraz ochronę przepięciową w jednym urządzeniu, dzięki czemu idealnie nadają się do stosowania w kompaktowych instalacjach elektrycznych. Koordynowane energetycznie ograniczniki umożliwiają ochronę urządzeń końcowych nawet wtedy, gdy odległość między ogranicznikiem DEHNventil® a odbiornikami wynosi ≤ 5 m. Dzięki możliwości odprowadzania prądów udarowych do 100 000 A ograniczniki zapewniają wysoki stopień dyspozycyjności chronionej instalacji elektrycznej.

 • Ochrona instalacji fotowoltaicznych za pomocą ogranicznika przepięć DEHNguard® YPV SCI

  Ograniczniki przepięć DEHNguard® YPV SCI ... zostały specjalnie zaprojektowane do ochrony urządzeń w instalacjach fotowoltaicznych. Opatentowany trójstopniowy wyłącznik prądu stałego (zasada SCI) sprawia, że ograniczniki te są szczególnie bezpieczne, dzięki czemu spełniają wszystkie wymagania nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych. Urządzenia są dostępne w wersjach 600 V i 1000 V i obejmują najbardziej powszechne poziomy napięcia w instalacjach z falownikami łańcuchowymi.

 • DEHNcube chroni instalacje fotowoltaiczne

  Przepięcia mogą wystąpić zarówno po stronie prąd przemiennego, jak i prądu stałego falownika. Z tego powodu ważne jest, aby chronić obie strony. Modułowy ogranicznik DEHNguard® zainstalowany w głównej tablicy rozdzielczej chroni falownik po stronie prądu przemiennego. Po stronie prądu przemiennego falownika nie ma tablicy rozdzielczej. Z tego powodu zaleca się zainstalowanie ogranicznika przepięć DEHNcube. Dzięki kompaktowej konstrukcji DEHNcube można szybko i łatwo zainstalować obok falownika. Instalacje fotowoltaiczne muszą wytwarzać energię elektryczną przez ponad 20 lat. Ograniczniki przepięć firmy DEHN chronią instalacje fotowoltaiczne przed uszkodzeniami i awariami wynikającymi z przepięć i zapewniają długoterminowe zyski z instalacji.

 • DEHNguard® SE DC do instalacji prądu stałego

  Modułowy ogranicznik przepięć DEHNguard® SE DC typu 2 chroni instalacje stałoprądowe przed skutkami uderzeń piorunów i przepięć. Nowy urządzenie rozłączające prąd stały DCD jest zaprojektowane w taki sposób, że w przypadku przeciążenia urządzenie zabezpieczające jest bezpiecznie odłączane, zapobiegając w ten sposób powstawaniu łuków elektrycznych i wynikających z nich szkód pożarowych. W konsekwencji DEHNguard® SE DC zapewnia ochronę przez cały okres użytkowania instalacji elektrycznej. Ogranicznik można stosować bez dodatkowego bezpiecznika do prądu stałego do 300 A. Mechaniczna sygnalizacja stanu pracy / uszkodzenia oraz opcjonalny zestyk sygnalizacji zdalnej dopełniają funkcjonalność urządzenia o nowoczesnej konstrukcji i szerokości 1,5 modułu.

Ochrona przed przepięciami w sieciach sygnałowych i teleinformatycznych (Yellow/Line)

 • Ochrona odgromowa i przepięciowa systemów elektroakustycznych za pomocą ogranicznika DEHNvario

  Kombinowany ogranicznik przepięć DEHNvario DVR 2 BY S 150 FM chroni systemy elektroakustyczne (np. systemy nagłośnieniowe lub systemy alarmowe na stadionach, w centrach kongresowych, dworcach lub lotniskach) przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wyładowania atmosferyczne i przepięcia, dzięki czemu bez problemu mogą być używane podczas burzy.

Ochrona odgromowa / uziemienie

 • Thumbnail

  Porównanie sposobów montażu: zacisk Maxi MV ze śrubą zrywalną a spawanie egzotermiczne

  Na tym filmie pokazujemy, ile czasu można zaoszczędzić podczas montażu nowego zacisku Maxi MV ze śrubą odrywaną w porównaniu ze spawaniem egzotermicznym. Zacisk Maxi MV spełnia międzynarodowe standardy zgodnie z normą PN-EN 62561-1.

 • Thumbnail

  Zacisk do prętów zbrojeniowych DEHNclip®

  Na tym filmie pokazujemy, ile czasu można zaoszczędzić podczas montażu nowego zacisku do prętów zbrojeniowych DEHNclip w porównaniu z tradycyjnymi zaciskami.

 • Montaż przewodu HVI®long w rurze wsporczej

  HVI®long to przewód odprowadzający o izolacji wysokonapięciowej, dzięki któremu można zachować odstęp separujący od części przewodzących prąd elektryczny w urządzeniu piorunochronnym zgodnie z normą IEC / EN 62305-3. Można go stosować do równoważnego odstępu s ≤ 75 cm (w powietrzu) lub s ≤ 150 cm (stały materiał budowlany). Do montażu na miejscu przewód HVI®long Conductor jest dostarczany w długości 100 m na jednorazowej szpuli ze sklejki (średnica ok. 800 mm, szerokość ok. 485 mm) wraz z kluczem imbusowym.

 • Przewód HVI®power: ochrona stacji bazowej

  Przewód HVI®power (przewód odprowadzający o izolacji wysokonapięciowej) może być używany również w LPL I, ponieważ całe urządzenie pioruchonronne było badane piorunowym prądem udarowym 200 kA (10/350 µs). Zatem przewód HVI®power jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich poziomów ochrony odgromowej.

 • Przewód HVI®power Conductor: ochrona odgromowa na dachu płaskim

  Urządzenie piorunochronne HVI®power idealnie nadaje się do dachów płaskich. Jest to połączenie poszczególnych elementów, takich jak system zwodów - składający się z iglicy odgromowej, rury wsporczej, statywu z bocznym wyprowadzeniem i przewodu HVI®power (przewód odprowadzający o izolacji wysokonapięciowej) - i innych produktów.

Sprzęt bezpieczeństwa / ochrona przed łukiem elektrycznym

 • Bezprzewodowa kamera inspekcyjna

  Niezawodne przeglądy i łatwa obsługa przez łącze radiowe ze smartfonem lub tabletem. Przenośna kamera inspekcyjna może służyć do regularnych przeglądów i dokumentowania stanu instalacji elektrycznych do 123 kV / 15-60 Hz.

 • DEHNshort - aktywny system ochrony przed łukiem elektrycznym w rozdzielnicach nn

  Zwarcia łukowe w rozdzielnicach uwalniają duże ilości energii, generując wysokie temperatury i dużą falę ciśnienia. Prowadzi to do awarii lub całkowitego zniszczenia wyposażenia rozdzielnicy, co wpływa na wszystkie instalacje i urządzenia podłączone do niej. Dlatego potrzebne są rozwiązania ochronne, które umożliwiają szybkie i niezawodne gaszenie zwarcia łukowego - takie jak system DEHNshort.

Powrót na górę