DEHNshield®
Wielobiegunowy kombinowany ogranicznik przepięć zoptymalizowany pod kątem zastosowania

- zoptymalizowany pod kątem zastosowania i gotowy do podłączenia kombinowany ogranicznik przepięć typu 1 i typu 2 na bazie iskiernika
- kompaktowa, umożliwiająca oszczędność miejsca konstrukcja o szerokości jednego standardowego modułu na biegun w wyniku zastosowania bezwydmuchowej technologii iskiernikowej
- spełnia minimalne wymagania dotyczące prądu udarowego zgodnie z normą PN-HD 60364-5-534:2016
- umożliwia odgromowe wyrównanie potencjałów, w tym ochronę urządzeń końcowych.
- zdolność odprowadzania prądów udarowych do 50 kA (10/350 µs)
- wskaźnik działania / uszkodzenia w postaci zielonego / czerwonego znacznika w okienku kontrolnym
- wysoka zdolność gaszenia prądów następczych (Ifi = 25 kArms)
Warianty
DEHNshield TNS 255: kombinowany ogranicznik przepięć zoptymalizowany pod kątem zastosowania, do sieci TNS
DEHNshield TT 255: kombinowany ogranicznik przepięć zoptymalizowany pod kątem zastosowania, do sieci TT i TNS (układ połączeń "3+1")
DEHNshield TN 255: kombinowany ogranicznik przepięć zoptymalizowany pod kątem zastosowania, do jednofazowych sieci TN
DEHNshield TT 2P 255: kombinowany ogranicznik przepięć zoptymalizowany pod kątem zastosowania, do jednofazowych sieci TT i TN (układ połączeń "1+1")
DEHNshield … FM: ogranicznik wyposażony w bezpotencjałowe zestyki przełączne (zwierne i rozwierne) do zdalnej sygnalizacji stanu ogranicznika
Szczegóły

DEHNshield zapewnia bezpośrednią koordynację energetyczną z innymi produktami z serii Red / Line (nie są potrzebne dławiki, nie jest wymagana żadna długość przewodów), a stosowanie obok dodatkowego ogranicznika warystorowego jest zbędne.
Jako ogranicznik kombinowany DEHNshield odpowiada wymaganiom dla obiektów z III i IV klasą ochrony odgromowej. Zapewnia bezpieczne i wielokrotne odprowadzanie prądów udarowych do 50 kA (10/350). Jako ochrona jednostopniowa wyraźnie odróżnia się wytrzymałością i zakresem zastosowań od warystorowych ograniczników w tej klasie dostępnych na rynku.
Szczególnie nadaje się do kompaktowych niewielkich rozdzielnic. Z punktu widzenia koordynacji energetycznej zapewnia ochronę urządzeń końcowych i instalacji w odległości ≤ 10 m. Również w instalacjach rozległych zastosowanie kompaktowych ograniczników DEHNshield ma wiele zalet. Przykładowo przy instalowaniu poszczególnych stopni ochrony na granicy stref zapewniona jest każdorazowo bezpośrednia koordynacja energetyczna, jeśli zastosuje się ograniczniki DEHNshield.
Zastosowanie zamkniętych bezwydmuchowych iskierników i ich niewielka szerokość montażowa umożliwia łatwe dopasowanie do niewielkich rozdzielnic. W instalacjach z bezpiecznikami obwodu głównego do 160 A nie wymaga się „dobezpieczania”. Do połączenia z sąsiednimi aparatami w technice modułowej można stosować szyny łączeniowe (grzebieniowe) typu MVS.
Dobór odpowiedniej wersji ogranicznika DEHNshield do typu sieci jest bardzo prosty i zapisany w nazwie ogranicznika.
Zastosowana technologia iskiernikowa zapewnia selektywność z bezpiecznikami o niewielkich prądach znamionowych (od 35 A gL/gG), tzn. nawet niewielkie bezpieczniki obwodu głównego nie zadziałają podczas działania ogranicznika przepięć, nie wyłączą niepotrzebnie instalacji.
Wskaźniki działania/uszkodzenia w każdym biegunie nie powodują prądu upływu i dają natychmiast informację o stanie ogranicznika. Standardowa sygnalizacja optyczna kolorem zielonym (sprawny) i czerwonym (uszkodzony). W ogranicznikach oznaczonych jako „FM” wprowadzono zdalną sygnalizację stanu opartą na zestykach bezpotencjałowych.
Ze względu na brak prądu upływu, można je stosować przed licznikiem energii, czyli przed układem pomiarowo-rozliczeniowym.