DEHN POLSKA
START
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
Zaloguj się / Zarejestruj się

Koncepcje ochrony: ochrona budynków mieszkalnych

Ochrona własności prywatnej

Pierwszy krok: ochrona instalacji

Najpierw należy zidentyfikować i zliczyć wszystkie przewody, które wchodzą do budynku i z niego wychodzą. Zwykle są to przewody zasilające, telefoniczne, telewizji kablowej, oświetlenia zewnetrznego, itd.

Tablica główna i liczniki w budynkach mieszkalnych znajdują się zwykle w jednym miejscu. Ogranicznik DEHNventil® M może chronić instalację elektryczną i urządzenia koncowe od strony zasilania nawet w przypadku bezpośredniego trafienia pioruna w budynek.

Łącze telefoniczne, np. sieć analogowa z przejściem na ISDN, może być chronione przez BLITZDUCTOR® XT . Taka ochrona zapewnia bezpieczną prace terminala sieciowego NTBA, jak również jest wystarczająca dla znajduj ącej sie w pobliżu instalacji ISDN.

Automatykę pieca c.o., który zwykle znajduje się w piwnicy, mogą chronić ograniczniki DEHNrail M i BLITZDUCTOR® XT .

W dalszych rozdzielnicach umieszcza się ograniczniki typu DEHNguard® M .

Drugi krok: ochrona urządzeń końcowych

Wszystkie urządzenia końcowe, dołączane do dwóch lub większej liczby instalacji, potrzebują ochrony miejscowej. Dotyczy to urządzeń typu TV, sprzęt audio i wideo, jak również urządzeń instalacji alarmowych, p-poż. czy kamer dozoru. Rysunek pokazuje wzorcowe zastosowanie różnych urządzeń ochronnych. Do ochrony instalacji TV-sat i wzmacniaczy antenowych służy DEHNgate FF TV . Jest on dostosowany do nowego pasma 2,4 Ghz.

Zastosowanie stopniowanej ochrony zapewnia kompatybilność instalacji elektrycznej z instalacją elektroniczną i kosztuje mniej niż można przypuszczać.

Dowiedz się więcej:

go Ochrona budynków biurowych
go Ochrona obiektów przemysłowych

go pobierz folder "DEHN chroni przed przepięciami: dom, biuro, przemysł" DS 614
go pobierz folder "DEHN chroni przed przepięciami: dom, biuro, przemysł" DS 614
go pobierz folder "DEHN chroni przed przepięciami: dom, biuro, przemysł" DS 614


Ochrona budynków mieszkalnych

W nowoczesnych budynkach mieszkalnych ciągle przybywa sprzętu elektronicznego. Są to zarówno telewizory, sprzęt TV-sat, wieże hi-fi, komputery z dostępem do Internetu, jak również kuchenki mikrofalowe, lodówki, zmywarki, pralki - wszystkie te urządzenia posiadają wbudowane mikroprocesory. Takim sprzętem są także zamontowane dla naszego bezpieczeństwa systemy technicznej ochrony mienia - instalacja alarmowa i kamery dozoru.

Mienie wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych należy chronić, gdyż przepięcia mogą stanowić dla urządzeń i instalacji poważne zagrożenie.