DEHN POLSKA
START
WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW
Zaloguj się / Zarejestruj się

O firmie: historia

DEHN - bezpieczeństwo z tradycjami

Hans Dehn, zafascynowany potęgą natury objawiającą się w wyładowaniach atmosferycznych, postanowił wyspecjalizować się w ochronie odgromowej. Od początku istnienia firmy, którą założył ponad 100 lat temu w Norymberdze, zajmował się montażem instalacji elektrycznych oraz systemów ochrony odgromowej. Dehn był człowiekiem kreatywnym, więc już na początku lat 20. XX wieku rozpoczął samodzielnie produkować komponenty systemów ochrony odgromowej i uziemienia.

Gdy urządzenia oraz systemy elektryczne i elektroniczne zaczęły stawać się coraz powszechniejsze, wkraczając w niemal każdą dziedzinę życia, okazało się, iż sama konwencjonalna ochrona odgromowa jest niewystarczająca, ponieważ chroni jedynie przed pożarem powstałym w wyniku uderzenia pioruna. Stało się oczywistym, że wewnętrzna ochrona odgromowa - znana jako ochrona przed przepięciami - jest niezbędna, by chronić cenny sprzęt elektryczny i elektroniczny. W wyniku szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych na początku lat 50. ubiegłego stulecia firma DEHN stworzyła pierwszy na świecie ogranicznik przepięć do instalacji zasilających niskiego napięcia.

Wkrótce potem asortyment został poszerzony o sprzęt bezpieczeństwa dla ochrony osób pracujących przy montażu i obsłudze instalacji elektrycznych.

Ponad 1250 pracowników firmy DEHN z dumą spogląda wstecz na 100 lat intensywnego rozwoju trwającego nieprzerwanie od 1910 roku.

Tu znajdziesz więcej informacji na temat naszej ponad 100-letniej historii.

pobierz folder "DEHN chroni" DS 509

DEHN chroni

DEHN jest innowacyjną firmą rodzinną działającą na całym świecie i posiadającą ponad 100-letnią historię. Naszą misją jest ochrona przed skutkami bezpośredniego uderzenia pioruna, przepięciami oraz możliwymi zagrożeniami związanymi z energią elektryczną. To swoisty triumwirat bezpieczeństwa.

W siedzibie naszej firmie w Neumarkt (Niemcy) projektujemy, produkujemy i sprzedajemy komponenty i urządzenia z zakresu:

ochrony odgromowej / uziemienia
ochrony przed przepięciami:
· instalacji elektrycznych
· sieci sygnałowych i teleinformatycznych
sprzętu bezpieczeństwa

Od dziesięcioleci marka DEHN jest postrzegana jako symbol najwyższej jakości w dziedzinie produktów służących bezpieczeństwu. Nasze doświadczenie i wiedza przekładają się także na jakość wsparcia technicznego, jakiego udzielamy naszym klientom. Nasza firma jest zorientowana na klienta i zapewnia rzetelną obsługę.